September v Paralelnej Polis: čo máme nové?

Napísal Juraj Bednar

Tak sa to deje – dnes 3. 9. je prvá akcia v Paralelnej Polis. O tom ako sa oslobodiť. Diskutovať budú členovia Paralelní Polis Praha vrátane výtvarníka Romana Týca, ktorý nám povie ako sa dá robiť umenie bez štátnych grantov.

Paralelná Polis prešla dosť veľkými zmenami odkedy ste ju videli naposledy (ak ste mali to šťastie), priestor vyzerá o dosť inak a aj komunita sa rozšírila.

Ešte to nenazývame oficiálnym otvorením, od otvorenia všetkých častí nás delí potreba získať asi 10 Bitcoinov a množstvo organizačno-byrokraticko-všeličo vecí. Ale už sme v stave, kedy v Paralelnej Polis môžu byť akcie a veríme, že sa na ne prídete pozrieť!

Za každú pomoc budeme vďační, momentálne najviac potrebujeme finančnú pomoc. Na stránke Podporte nás nájdete informácie o tom ako nám môžete poslať vaše obľúbené krypto alebo fiat.

Na väčšinu udalostí je možné zakúpiť si rezerváciu miesta! Stačí kliknúť na stránku udalosti.

Na čo sa môžete tešiť v septembri?

3. 9. 18:23 Diskusia s Romanom Týcom o slobode, umení a vôbec

Prvá verejná akcia Paralelnej Polis v novom priestore. Vieme, že je to dosť narýchlo, takže ak náhodou nemôžete, pokúsime sa urobiť záznam, ale bolo by lepšie, keby ste sa mohli pýtať otázky – a užiť si VJing od Zdena a Gameboy set Nisiru

Info o akcii na stránke Paralelnej Polis
Facebook udalosť

10. 9. 19:00 Pavol Lupták: Ako dosiahnuť ekonomickú a osobnú slobodu tým, že budete globálni a flexibilní?

(príbeh oslobodenia sa jedného večného cestovateľa)

1. Zvoľte si vhodnú krajinu na váš nový trvalý pobyt.
2. Zvoľte si vhodnú krajinu na vašu firmu.
3. Odstráňte centrum vašich záujmov vo vašej domovskej krajine (rozveďte sa, predajte všetky nehnuteľnosti, staňte sa bezdomovcom, ..)
4. Zatvorte všetky vaše bankové účty.
5. Prepnite sa na krypto, preferujte skutočne anonymné kryptomeny, začnite používať krypto-spriaznené služby.
6. Zvoľte si svojho globálneho poskytovateľa zdravotného poistenia.
7. Zvoľte si svojho svetového mobilného operátor.
8. Chopte sa výhod zdieľanej ekonomiky.
9. Pozrite si DAO.
10. Pomôžte vašim priateľom odísť zo systému a presunúť sa do paralelnej spoločnosti.

Info o akcii na stránke Paralelnej Polis
Facebook udalosť

13. 9. 18:30 Tezos meetup: Jonas Lamis (Tezos Commons Foundation): Introduction to Tezos

Jonas Lamis z Tezos Commons Foundation má jednu z najväčších služieb na staking Tezosu. Tezos je jedna z nádejných smart contract platforiem (“ako Ethereum”), ktorá sa zameriava na dokázateľne bezpečné smart contracty. Sledujte web Paralelnej Polis a nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť zažiť veľmi zaujímavého zahraničného spíkra.

Info o akcii na stránke Paralelnej Polis
Facebook udalosť

20. 9. 19:00 Singularita je blízko: Úvod do exponenciálnych technológií

Z trojuholníku Paralelnej Polis “veda, technológie, umenie” sa budeme sérií prednášok o exponenciálnych technológiách zaoberať jednotlivými exponenciálnymi technológiami. Ale najprv musíme pochopiť, čo znamená exponenciálny rozvoj a ako môžeme v živote a v technológií tieto technológie použiť. V prednáške Juraja Bednára s množstvom odkazov na praktické technológie dosiahnete v hlave singularitu a pochopíte, že rozvoj technológií a vedy ide oveľa rýchlejšie ako ste si mysleli.

Info o akcii na stránke Paralelnej Polis
Facebook udalosť

Stretnutie Paralelnej Polis…

Tentokrát stretnutie vychádza na 17:30 – tesne pred prednáškou o o exponenciálnych technológiách. 

Pre širšiu komunitu organizujeme stretnutie Paralelného sociálu (členovia a širšia komunita). Ak si chcete vytvoriť pravidelne opakujúcu udalosť, členovia a priaznivci Paralelnej Polis sa budú stretávať vždy tretí štvrtok v mesiaci.

Pozývame všetkých, ktorí sú PP positive na pravidelné stretnutie. Porozprávame vám o tom, kde sa nachádzame s priestorom, aké akcie pripravujeme a ako nám môžete pomôcť.Ak premýšľate o členstve v Paralelnej Polis, toto je dobrá príležitosť na spoznanie ľudí s kmeňa Paralelnej Polis. Príďte medzi nás.

Cryptoacademy semináre
Pokračujeme aj so seminármi CryptoAcademy.
7. septembra a 12. októbra môžete prísť na celodenný seminár Kryptomeny pre začiatočníkov
14. septembra je seminár o obchodovaní s kryptomenami

Blogy
Aký je náš tajný plán? Nie, nie je to hádzanie dlažobných kociek na parlament, ani diskusie o tom aký je štát zlý. Na to nemáme čas, lepšiu spoločnosť si postavíme “vedľa” (paralelne). 

Po tom ako slovenské banky začali krypto firmám zatvárať účty sme si na ne trochu posvietili. Svetlo do bánk. Projekt mal obrovský úspech a vyzerá, že slovenské banky nie sú jediné, kryptofirmám zatvárajú účty aj v Čechách, Poľsku, Británii a iných krajinách.

Pomocou blockchainu sme ukázali, že výherca súťaže o štúdiu Blockchain vo verejnej správe bol známy pred vyhlásením výsledkov súťaže. Ak máte podobné informácie, môžete ich anonymne uložiť do blockchainu a overiť ich pravosť pomocou postupu, ktorý sme publikovali.

Hlavne veľké firmy často hovoria, že kryptomeny síce priniesli technológiu blockchain, ale že kryptomeny nie sú zaujímavé, ale blockchain je revolúcia. Samozrejme to hovoria aj štáty, ktoré sa kryptomien boja (až na tie rozumné, ktoré pochopili, že je to pre ne biznis). Mnohí z nás si myslia presný opak – blockchain je neefektívna, pomalá databáza a zatiaľ jediný zaujímavý spôsob použitia sú kryptomeny.

O slovenskom štátnom projekte “e-kasa”, ktorý nás približuje k finančnej diktatúre písal Pavol Lupták. Jedná sa o obdobu českého EET, ktoré Paralelní Polis Praha bojkotuje.

Pavol Trávnik napísal sériu blogov o práve. Najprv sa pozrel na zúbky nezrozumiteľnostiam zákona ohľadom AML. V ďalšom blogu popísal ako sa môžeme dostať k lepšiemu (paralelnému) právnemu systému už teraz. A na záver nám (ako vyštudovaný právnik) vysvetlí, prečo neštudovať právo.

Ako použiť krypto prakticky a hneď na úplne bežnú vec? Ako sme použili Litecoin pri cestovaní medzi skupinou kamarátov píše Miro Trenčan.

Kalendár 

Ku kalendáru, všetky akcie, ktoré organizujeme nájdete po novom na tejto stránke. Ak by ste chceli tieto udalosti importnúť do kalendára, použite vo svojom kalendári možnosť Prihlásiť sa k odberu (Subscribe) a ako adresu dajte: https://paralelnapolis.sk/events/?ical=1&tribe_display=list

Kategórie: Nezaradené