Rok Paralelnej Polis alebo Cypherpunk future is now!

Napísal Palo Kovarik

Priatelia,

Dovolíme si vám poďakovať za priazeň a podporu počas celého roka, vďaka ktorej sa náš spoločný sen stal skutočnosťou: Paralelná Polis otvorila brány na jeseň 2018 a na facebookovej stránke sme včera dosiahli 3000 fanúšikov. Poďme sa spolu pozrieť, ako sa darilo Paralelnej Polis od idey až po realizáciu.

Priestor, interiér aj idea je prekrásna a ďakujeme našej dvorej architektke Alici Daniel za všetky bezsenné noci, ktoré venovala tomuto jedinečnému projektu.

Alica sa pozerá do budúcnosti cez magické okuliare..
A vidí Paralelnú Polis v najlepšej forme..

Vraví sa, že lepšie je vidieť ako 100x počuť. Pre vás, čo ste u nás ešte neboli sme pripravili 2 videoukážky, kde uvidíte Paralelnu Polis v začiatkoch, postupnú prerábku i všetky koncepty, ktoré ponúka – Bitcoin Coffee, Cryptohub, Cowork space aj Moon 🙂 Z videoukážok žiaľ neochutnáte našu skvelú výberovú kávu a biohackerské lahôdky, preto odporúčame osobnú návštevu.

Kratšia verzia ( 1:27min, od zrodenia Paralelnej Polis až po aktuálny stav )
Dlhšia verzia (10:43min, walkthrough Paralelnou Polis )
Paralelná Polis, pohľad z Kominárskej ulice, foto: Peter Čintalan
Bitcoin Coffee, foto: Peter Činalan
Bitcoin Coffee, foto: Peter Čintalan
Coworking space, ktorý sa premenil v galériu objektov Material Basic a fotografie Petra Čintalana

Ďakujeme všetkým fanúšikom, dobrovoľníkom a členom, ktorí nás podporujú či už šírením našich myšlienok, dobrovoľníctvom alebo finančne, napríklad formou crowdfundingu.

Ďakujeme taktiež novým hosťom, ktorý sa neboja nápisu “privátny klub”, bitcoinového loga, čiernej budovy či nových technológií. Budúcnosť je už tu, ale nie je rovnomerne distribuovaná. V Paralelnej Polis je budúcnosť už teraz…


…a zdá sa, že budúcnosť nastáva aj v Národnej banke Slovenska 🙂

Rok 2019 bude rokom Paralelnej Polis. Čo vám môžeme ponúknuť?

Čo pripravujeme?

 • 3D tlač
 • Kryptosauna!
 • Crypto startup inkubátor
 • Ešte kvalitnejší program
 • Predpremiéra celovečerného filmu LIBERTAS, ktorý je sondou do sveta kryptotechnológií v Čechách a na Slovensku. Hľadá odpovede na otázky ako tieto technológie fungujú, aké výhody prinášajú, aké môže mať ich plošné rozšírenie dopad pre spoločnosť a jednotlivcov, a prečo je dôležité sa o ne zaujímať. Prináša vyjadrenia odborníkov z oblasti IT bezpečnosti, ekonómie, sociológie, biznisu a v neposlednom rade predstaviteľov štátnych inštitúcií. Potenciál týchto technológií je obrovský. Či sa ho však podarí naplno zrealizovať ukáže až čas.

 • Film LIBERTAS je financovaný pomocou crowdfundingu a podobne ako Paralelná Polis odmieta financovanie cez eurofondy alebo granty. Film môžete podporiť tu.

Pomôžte, aby bol rok 2019 rokom Paralenej Polis, tým že:

 • Zapojte sa ako dobrovoľník a prípadne časom sa môžte stať aj členom Paralelnej Polis – viac info o dobrovľníctve a členstve sa dozviete na info@paralelnapolis.sk
 • Môžte sa stať členom boardu Paralelnej Polis – viac info na juraj.bednar@paralelnapolis.sk 
 • Napíšete recenziu na Tripadvisor
 • Napíšete recenziu na Foursquare
 • Napíšete recenziu na Facebook
 • Založte si Paralelnú Polis vo vlastnom meste, a my vám pomôžeme v rozširovaní decentralizovaného konceptu. Viac info na Githube
 • Sledujte stránky existujúcich resp spriaznených projektov, napr. Paralelní Polis alebo Paralelná Polis Košice
 • Poviete o Paralelnej Polis svojim kamarátom

A hlavne rozširujte svoju osobnú aj finančnú slobodu: 

Deň za dňom Paralelnú Polis aj s vašou pomocou a podporou neustále vylepšujeme a pomáha nám aj ultrakonštruktívny prístup, odporúčame implementovať v súkromnom i profesnom živote 🙂

Ďakujeme za vašu doterajšiu skvelú podporu, vaše nápady, feedback, kritiku a vašu trpezlivosť. Paralelná Polis je ešte stále malá, ale už zreje do krásy.

Prajeme vám slobodnejší rok 2019 vo vašom osobnom aj finančnom živote a tešíme sa na vás od 7.1.2019 v našich priestoroch na Kominárskej 3/C. Vojdi von!

Váš ostrov slobody, Paralelná Polis

Cypherpunk future is now! RIP Timothy C. May

Rok Paralelnej Polis v obrazoch: