Biohacking menu v Bitcoin Coffee

Okrem tradičných nápojov a pochutín, ktoré nájdete v bežnej kaviarni u nás nájdete aj rôzne nápoje, ktoré budete inde ťažko hľadať. Každý z nich má pozitívne účinky na telo.

Káva

U nás primárne robíme kávu z dvojitého espressa. Máme dva základné druhy: Black (dvojité espresso) a White (Flat white). Ak niekto veľmi chce, vieme pripraviť aj obyčajné espresso a cappuccino, ale odporúčame dvojité, ktoré chutí lepšie a aj tak nemá až tak veľa kofeínu ako si väčšina ľudí myslí.

Bulletproof káva

Bulletproof káva kombinuje kávu, MCT olej (Brain Octane) a maslo. Táto kombinácia je unikátna na aktivovanie a používanie tukového metabolizmu.

Bulletproof Brain Octane Oil (MCT olej ktorý používame) vzniká extrakciou z kokosového oleja. Nepoužívame extrakt z palmového oleja. Obsahuje čisto kyselinu kaprylovú (C8). Tento tuk so stredným reťazcom je niečo ako “glukóza tukového metabolizmu”. Premieňa sa veľmi rýchlo na energiu a zároveň pomáha aktivovať tukový metabolizmus. Je zdrojom relatívne rýchlej a udržateľnej energie bez aktivácie inzulínu a bez následného “pádu”. Aj keď kyselina kaprylová pochádza z kokosového oleja, je ho tam málo, dávku, ktorú používame by ste dostali z 8-12 polievkových lyžíc kokosového oleja – a to by úrychlilo vašu návštevu toalety :). Dávajte si pozor na akože bulletproof kávu, ktorá namiesto MCT oleja používa kokosový olej, je v ňom trochu MCT, ale nie dostatočne veľké množstvo.

Maslo je zdrojom dlhodobejšej energie, ktorú telo dokáže používať neskôr vďaka tomu, že sa telo preplo do tukového metabolizmu. Na to, aby tento zdroj fungoval je veľmi dôležité neprijímať cukry. Z pohľadu energie môžete Bulletproof kávou nahradiť jedno jedlo, avšak pozor, v jedle neprijímame len energiu, ale aj vitamíny, minerály, proteíny a podobne, ktoré naše telo potrebuje. Bulletproof káva nie je náhradou pestrej stravy, ale rýchly zdroj energie.

Káva tomuto nápoju nedodáva iba chuť, ale aj kofeín, ktorý je rozpustný v tukoch a v takejto dobre rozmixovanej zmesi sa dostane do mozgu rýchlejšie a jednoduchšie. Samozrejme, káva ako taká má množstvo pozitívnych biohackerských účinkov.

V žiadnom prípade neodporúčame sladiť, ak máte potrebu si túto kávu osladiť alebo zajesť koláčikom, ušetritre peniaze a dajte si radšej White (Cappuccino alebo Flat White).

Vegánska verzia obsahuje namiesto bio masla z kravského mlieka orechové maslo.

Použitie

Na rýchlu energiu namiesto jedného jedla – Bulletproof káva zasýti a dodá energiu z tukov a jemne pozdvihnutú náladu z kofeínu.

Tibicos

Tibicos (japonský vodný kefír) je fermentovaný nápoj s probiotickými kultúrami, ktoré vám pomôžu s vybalancovaním vášho črevného mikrobiómu. Okrem toho obsahujú fosfor, horčík (magnézium), vápnik (kalcium) a vitamíny B, C a K. Funkčný mikrobióm je základom zdravia – a to aj fyzického aj duševného. Podľa mnohých je to najlepší probioticko-antioxidantový nápoj.

Tibicos sa počas procesu výroby nápoja množia. My sme naše zdarma dostali z Michellinskej reštaurácie Eska v Prahe a radi sa o ne s vami podelíme. Informujte sa u obsluhy, ako získať tibi kryštáliky.

Použitie

Kedykoľvek, obzvlášť keď nemáte chuť na povzbudivý kofeínový nápoj. Okrem toho je to najlacnejší nápoj, ktorý máme!

Adaptogénne huby

Jedná sa o huby ktoré zlepšujú schopnosť tela adaptovať sa na stres rôznymi spôsobmi. Každá má trochu iné účinky. Zaujímavosťou je, že nepoznáme presný spôsob účinku, keďže všetky tieto huby majú veľké množstvo účinných látok.

V Bitcoin Coffee používame iba dvojité extrakty. Mnohí používajú namiesto extraktov mycelium alebo sušené huby – tie ale účinné dávky neobsahujú v dostatočnej koncentrácii.

Všetky huby pripravujeme s horúcou vodou ako “čaj”, voliteľne do nápoja pridávame kokosové mlieko.

Chaga

Účinky: Antioxidantová bomba. Jedno z najsilnejších prírodných antivirotík a protizápalových produktov na trhu. Príjemná zemitá chuť.

Obsah: dvojitý extrakt divokej sibírskej chagy, sibírsky ženšen, mäta, šípky

Reishi

Účinky: Reishi ukľudňuje, pripraví vás na spánok a zníži stres. Odporúčame ako “biohackerskú kapurkovú”, kde sa po inšpiratívnom dni v Bitcoin Coffee v Paralelnej Polis chcete kvalitne a dobre vyspať.

Máme dve verzie:

Čistá (“čaj”) alebo s kokosovým mliekom: dvojitý extrakt reishi, tulsi, mäta, šípky. Tulsi pomáha regulovať krvný cukor a znížuje prejavy alergií.

Horúce kakao s reishi: dvojitý extrakt reishi, kakaový prášok, kokosový cukor (iba 2.5g), stevia, škorica, kardamon.

Cordyceps

Účinky: Ak chcete zabehnúť maratón, začnite v Bitcoin Coffee cordycepsom. Podporuje športový výkon. Taktiež obsahuje antioxidanty.

Obsah: dvojitý extrakt cordycepsu, schizandra, mäta, šípky

Lion’s mane

Účinky: Ako objatie pre váš mozog. Ak chcete, aby sa vám lepšie premýšľalo, mali ste lepšiu pamäť a mohli podať väčší duševný výkon, Lion’s mane je pre vás ako stvorená! Rodiola, ktorá sa v nápoji nachádza tiež (50mg) vás tiež podporí.

Obsah: dvojitý extrakt lion’s mane, rodiola, mäta, šípky, stevia