Vyhodnotenie “easter egg” vo videu s návodom na používanie kryptomien

Napísal Juraj Bednar

Pred časom sme zverejnili video o tom ako používať kryptomeny – vytvoriť si peňaženku, kúpiť si kryptomeny v automate a zaplatiť nimi za kávu.

Ak ste ho nevideli, môžete si ho pozrieť tu:

V tomto videu sme skryli drobný “easter egg”. Je to nejaká skrytá odmena, ktorú môže nájsť niekto, kto si ju všimne. Sme radi, že sa to niekomu podarilo a magických 0.042 LTC aj nejaké drobné snáď nálezcovi poslúžia na kúpu kávy v kaviarni.

Vo videu sa nachádza “záloha peňaženky”, ktorá je tvorená 24 slovami. Tieto slová sú všetko, čo potrebujete na prístup k daným kryptomenám. Napísali sme ich na papierik (ten som teraz našiel jemne zhužvaný v taške, čo ma motivovalo pozrieť sa, či už ten easter egg niekto našiel):

Otvoril som teda Android emulátor, naštartoval Coinomi a obnovil túto peňaženku. Po obnovení som našiel túto obrazovku:

Vidíme tu štyri transakcie. Úplne naspodu je kredit do peňaženky, teda kúpa Litecoinov v automate za 5€. Nad tým je platba za kávu (stála 0.08 LTC). Potom je poslanie 0.051 LTC ako donation do Paralelnej Polis (lebo Paralelnú Polis máme radi) – a to presne tak, aby ostalo 0.042 LTC, lebo 42 je odpoveď na všetky otázky vesmíru, života a vôbec. Už tri dni po zverejnení – 26. novembra tieto coiny odišli šťastnému nálezcovi. Ak na transakciu klikneme, dostaneme podrobnosti transakcie:

Ak sa na transakciu pozrieme bližšie (tlačidlom View on blockchain exploerer), dostaneme sa na detail transakcie. Tu uvidíme, že peniaze zatiaľ neboli minuté, takže očakávame šťastného nálezcu, aby prišiel ochutnať našu super kvalitnú biohackerskú kávu.

Pre vás všetkých ostatných je toto verím žiadaným ponaučením – dávajte si pozor na zálohu peňaženky. Ktokoľvek (vrátane neznámych ľudí z Internetu), kto má prístup k slovám zo zálohy vašej peňaženky môže peniaze previesť do vlastnej peňaženky a už sa k nim nedostanete.

Kategórie: Nezaradené