Slovensko prvýkrát privíta Maker Faire a Paralelná Polis bude pri tom

Napísal ppadmin

Tento rok sa na Slovensku po prvýkrát uskutoční svetovo preslávené stretnutie hobby tvorcov, technologických kutilov a vynálezcov – festival Bratislava Mini Maker Fair. Prvý ročník odštartuje v piatok 15. novembra 2019 v priestoroch Starej tržnice v Bratislave. Paralelná Polis Vás pozýva do výzvy Call For Makers, do ktorej sa môžete prihlásiť do 15. septembra.

Maker Faire je celosvetovo uznávaná sieť akcií, ktorú prvýkrát iniciovala redakcia časopisu Make so sídlom v San Franciscu. Tento globálny festival digitálneho aj analógového, tradičného i technického kutilstva pre celú rodinu nie je zameraný na konkrétny odbor. Jeho hlavnou témou je tvorivosť a určený je pre  deti, dospelých aj seniorov hľadajúcich aktívnu zábavu, užitočné zručnosti, nápady a inšpirácie.

V Paralelnej Polis sa venujeme inováciám v oblastí technológií, spája nás sloboda a open-source. Na festival prinesieme zaujímavé projekty, napr. si postavíte digitálne zrkadlo, zoznámite sa s open source hydropóniou, vyskúšate si 3D tlač krypto peňaženky na kľúče.

Makeri, ukážte sa!

Aj keď má u nás kutilstvo veľkú tradíciu, licencovaný Maker Faire bude prvou akciou tohto druhu na Slovensku. Maker totiž je nie je len garážový kutil alebo modelár, ale človek, ktorý rád spolupracuje na projektoch aj s ostatnými, využíva open source riešenia a technológie 21. storočia. Maker môže byť fanúšik komunitných dielní, ktorý svoj osobný tvorivý projekt bude prezentovať práve na festivale Maker Faire v duchu hesla „ukáž, čo si vyrobil, zdieľaj, čo si sa pri tom naučil.“

Výsledkom bude prehliadka v mnohom pripomínajúcu zábavnú púť, ale aj veľtrh pre tvorivých ľudí všetkých generácií. Maker Faire je skrátka miesto, kde každý môže ukázať svoj koníček, vychytávku, „hack“, experiment alebo vlastný start-up projekt.

Aby ste mohli na festivale prezentovať svoj projekt, je potrebné vyplniť formulár Call For Makers. Určite neváhajte, pretože výzva Call For Makers sa uzatvára už 15. septembra 2019.