Popoluška: Hudba pod Creative Commons

Napísal Juraj Bednar

Keď sme riešili aká hudba bude hrať v neziskovej kaviarni, začali sme vyberať počúvateľnú hudbu pod jednou z licencií Creative Commons. Samozrejme, nie každá open-source hudba je počúvateľná a tak po tom ako niektorí z nás urobili “predvýber” sme potrebovali urobiť užší výber. Ten vznikol pod názvom Popoluška (Popolušku samotnú nájdete tu). Jedná sa o jednoduchý prehrávač, kde zo širšieho výberu hudby vyberáme takú, ktorá je počúvateľná. Ak sa ľuďom niečo do kaviarne nehodí, kliknú dislike, ak sa hodí, kliknú like. Môžete sa hrať, stále potrebujeme hudbu lepšie pretriediť.

V tomto blogu by sme sa chceli podeliť o medzivýsledok, ktorým je torrent s hudbou, ktorá zozbierala najviac lajkov. Jedná sa o 123 skladieb v celkovej dĺžke viac ako štyri hodiny. Je to síce málo, ale stále lepšie ako nič. Ak chcete, aby sme vytvorili nový torrent, kde je viac hudby, klikajte.

Budeme radi, ak budete popolušku aj seedovať. Nemusíte sa báť postihov, šírenie je legálne. Dokonca sme v adresári TLS proof uložili informáciu z originálnych oficiálnych stránok daných umelcov, kde je digitálne podpísaná informácia o tom, že hudbu zverejňujú pod niektorou z open-source hudobných licencií. To len keby sa nejaká organizácia pýtala.

Torrent nájdete na:


1 Comment

V čom súhlasím s niektorými ľavičiarmi – Juraj Bednar · 4. mája 2019 at 13:12

[…] nás štve SOZA, riešime to. Ak sa nám nepáči súdny systém, vieme vymyslieť a zrealizovať paralelné riešenie. Ak sa […]

Comments are closed.