Kryptodarčeky pre kryptogeeks

Napísal ppadmin

Máte doma kryptogeeka a neviete, čo by ho potešilo pod stromčekom? Máme pre vás pár nápadov na darčeky.

HODL hard

Väčšina kryptogeekov potrebuje bezpečný spôsob ukladania vojich kryptomien. To zahŕňa hardvérovú peňaženku a spôsob ako bezpečne uložiť tzv. “seed”, pomocou ktorého je možné v prípade straty alebo poruchy hardvérovej peňaženky obnoviť Bitcoiny a iné kryptomeny.

Ak váš kryptogeek iba začína a nemá hardvérovú peňaženku, navštívte Paralelnú Polis alebo si ju objednajte online – Trezor One alebo Trezor T.

Prečo je to dôležité? Pretože počítače môžu byť hacknuté, zavírené a tak často dochádza k odcudzeniu Bitcoinov.

Bunkeroid

Samozrejme, so zariadením sa môže čokoľvek stať – môžete oň prísť, môžu vám ho ukradnúť. V prípade kryptomien vašu zálohu tvorí niekoľko slov (väčšinou 12, 20 alebo 24). Tie je dobré si niekde uložiť – pomôže papierik, ale ak chcete mať váš majetok uložený bezpečnejšie, použite Bunkeroid. Ten si musíte objednať s plieškami, ktoré obsahujú (aj) slová z vášho seedu, takže je dobré, keď si ho objednáva ten, ktorý chce údaje zazálohovať priamo na webe bunkeroidu. S kupónom “paralelnapolis” dostanete zľavu.

Vzdelanie

Ak sa chcete vzdelávať, väčšina informácií je zdarma. Navštívte YouTube kanál Paralelnej Polis a Paralelní Polis.

Ak by ste chceli viac informácií, odporúčame tri knižky: Bitcoin od Dominika Stroukala, Pokrok bez povolenia od Roberta Chovanculiaka a Hackni sa od Juraja Bednára. Všetky tri kúpite aj priamo u nás v Paralelnej Polis (v prípade Hackni sa to bude v druhej polovici decembra).

Nie len kryptom, internetom a slobodou je človek živý a preto u nás nájdete mnoho iných dôležitých kníh, napríklad aj knihy Moderného Pračloveka.

Kto chce posunúť vzdelávanie na ďalší level, odporúčame mu Klub vzdelávania. Je to prístup na akcie Paralelnej Polis Bratislava – či už fyzicky alebo prístup k záznamom.

Bezpečnosť a súkromie

V Paralelnej Polis predávame Privacy Kits, vďaka ktorým sa môžete úspešne zamaskovať. Na to, aby ste ocenili anonymitu nemusíte robiť nič zlé. V Paralelnej Polis si ceníme súkromie a dúfame, že ho budete mať aj vy. V našom privacy kite spolu s našimi mikinami a tričkami nájdete užitočné nástroje na zvýšenie svojho súkromia.

Privacy kit

Vzdelanie je základom bezpečnosti, preto odporúčame prednášky Bezpečnosť šifrovaných messengerov, Finančné sledovanie a crypto utópie, Hacking as a way of life a Post-apocalyptic meetup: Čo by ste mali mať v malom batohu. Samozrejme, všetky tieto a mnohé iné prednášky môžete získať priamo v Klube vzdelávania.

K privacy kitu je dobré mať čierne tričko a mikinu, ideálne s logom Polis. Pretože byť anonymný neznamená nebyť kúl. Čím nás viac bude, tým väčšia množina anonymity, v ktorej sa stratíme. Máme niekoľko veľmi pekných dizajnov.

Biohacking a káva

Ak Paralelnú Polis niekto rád navštevuje, určite ju alebo jeho poteší členstvo v Kávovom Klube Paralelnej Polis.

Členstvom v kávovom klube máte možnosť počas trvania členstva (12 mesiacov odo dňa kúpi) piť počas otváracích hodín tieto produkty:

  • Black (espresso, doppio, cold brew)
  • White (cappucino, flat white)
  • Specials (tonic espresso, cola espresso, flat brown – ľadová verzia flat white)
  • Batch (filter do šálky)

Máte tak možnosť spraviť si z Paralelnej Polis druhý domov!

Kryptobarista anonymous.

Najlepšie veci sú zadarmo

Paralelná Polis verí, že sloboda nemusí byť drahá. Nie je jednoduchá a často vyžaduje energiu, ale nemusí stáť ani halier. Navštívte YouTube kanál Paralelnej Polis a Paralelní Polis. Navštívte Paralelnú Polis a zdarma čítajte knižky v našej knižnici, môžete si k tomu dať aj najlepší biohack – čistú vodu.

Taktiež máme k dispozícii gymnastické kruhy, kde sa môžete trochu ponaťahovať od čítania a množstvo iných vecí, napríklad 3D vytlačené kľúčenky, ktoré si môžete voľne zobrať.

Zacvičte si na kruhoch!
Hodl

Pre slobodu je najdôležitejšie, ako sa nastavíte. Ak ste sa rozhodli poňať Vianoce minimalisticky, stačí, keď začnete venovať pozornosť tomu, čo je dôležité – sebe, ľuďom okolo vás, komunite a slobode. Na budovanie paralelnej spoločnosti totiž netreba byť kryptológom ani super podnikateľom, možností je nekonečne veľa.

Preto Vám prajeme k Vianočným sviatkom veľa šťastia, zdravia, lásky a slobody. A v roku 2020 nech všetko z tohto ide “to the moon”!