Napísal Peter Nemčok

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Konferencia Kryptomeny? Akceptujeme!

26. apríla 2018 09:00 - 17:00

47€

Nenechajte si ujsť exklúzivnu konferenciu na Slovensku zameranú na akceptáciu kryptomien v biznise a ich hladké zavedenie do praxe v jednotlivých podnikoch.

◄ Ako kryptomeny prijímať?
◄ Ako ich účtovať?
◄ Na čo si dať pozor z bezpečnostného hľadiska?
◄ Aké právne aspekty so sebou prinášajú?
◄ Aké sú ich výhody pri akceptácii? Čo vie krypto priniesť z dlhodobého hľadiska?

Na všetky tieto otázky máme pripravené odpovede, ktoré získate počas celodennej konferencie “Kryptomeny? Akceptujeme!”, ktorá sa bude konať vo štvrtok 26. apríla v priestore Binarium v Mlynskej Doline v Bratislave.

Počas tejto celodňovej konferencie “Kryptomeny? Akceptujeme!” získate cenné informácie od našich skúsených speakerov:

► prínosy krypta v biznise z dlhodobého hľadiska, slobodná firma, bezpečnosť

► digitalne meny krok za krokom – platobné brány, založenie peňaženky, nákup…

► používanie BTC v strojníckom priemysle a medzinárodnom obchode

► skúsenosti najväčšej donáškovej služby jedla s akceptáciou krypta

Vypočujete si zároveň príbehy podnikateľov, ktorí už kryptomeny úspešne zaviedli do dennej praxe a podelia sa s vami o ich zistenia a skúsenosti.

Investičný trend kryptomien zmeníme na trend ich využívania v praxi. Chceme, aby sme mohli v čoraz viac slovenských podnikoch a obchodoch platiť kryptomenami a pomohli spolu s podnikateľmi rozvinúť tento platobný ekosystém budúcnosti.

___________

Paralelná Polis je nezávislé združenie podporujúce technológie, kryptomeny, ekonomickú slobodu, digitálne súkromie, anonymitu a decentralizáciu. Nadväzuje na koncept pražskej Paralelní Polis a je inkubátorom inovatívnych myšlienok, kde využíva nové technológie a skúma ich spoločenské a ekonomické dopady.

___________

Počas celého dňa bude v priestore konferencie umiestnený ATM (kryptobankomat) od spoločnosti Cryptodiggers, ktorý bude slúžiť pre potreby výmeny fiat mien za kryptomeny. Cryptodiggers poskytujú softvérové aj hardvérové platobné riešenia v oblasti kryptomien pre podniky a prevádzky rôznych typov a budú vám na mieste ochotní poradiť a usmerniť pri začiatkoch akceptácie.

___________

Binarium je priestor navrhnutý pre inovácie, spoluprácu a kreativitu. Digitálnym firmám a startupom poskytuje kvalitné podnikateľské prostredie pre ich úspech. Vďaka polohe vedľa najväčšieho študentského campusu na Slovensku má potenciál prilákať talenty a novú generáciu inovátorov a lídrov ako aj profesionálov z technologického odvetvia.

Vstupenky na konferenciu je možné zakúpiť za kryptomeny. Najrýchlejší z vás majú zaručené zaujímavé zľavy na jednotlivé vstupenky, tak sa poponáhľajte s rezerváciou.

KÚPIŤ LÍSTOK (crypto only). Fakturúra vám bude zaslaná na vyžiadanie po vyplnení vašich fakturačných údajov. 

 

Rečníci konferencie:

Juraj Bednár

Juraj Bednár je sériový podnikateľ, ktorý založil niekoľko firiem. Momentálne podniká v oblasti IT bezpečnosti (Citadelo, Hacktrophy). Je spoluzakladateľom Paralelní Polis Praha, Paralelná Polis Bratislava a hackerspace Progressbar. Venuje sa kryptomenám, slobode, biohackingu a exponenciálnym technológiám.


Dušky Matuška

Dušan a.k.a. Dušky je oduševnený rozbiehač a mladý podnikateľ. Spoluzaložil v 21 rokoch spoločnosť OCTAGO, ktorá sa venuje oblasti zdravého pohybu a výstavbe workout ihrísk. Má vášeň pre vzdelávanie a je spoluzakladateľ nového predmetu pre stredné školy- Životológia. Láska k matematike a technológiám ho priviedla k oblasti kryptomien. Na túto tému aktuálne prednáša a pomáha ľuďom bezpečne vstúpiť do tohto ekosystému budúcnosti. 


Martin Miller

Martin už počas štúdia na Vysokej škole výtvarných umení, spoluzaložil digitálne štúdio Sven Creative, ktoré stojí za vytvorením mnohých online systémov pre reštaurácie s rozvozom, ale hlavne za donáškovým portálom Ham.sk, ktorý ako prvý a zároveň jediný (donáškový portál) akceptoval platbu BTC.


Peter Andrišin

Peter Andrišin je externý finančný riaditeľ pre malé a stredné firmy a expert na legálnu optimalizáciu. Okrem vlastnej firmy DOZEN (z označenia amerického olympijského teamu 1984  The Dirty Dozen) spolu zakladal na Slovensku spoločnosti Sony, Nike a DSSI. Okrem 22 rokov tej istej manželky sa venuje finančnému riadeniu firiem za účelom ich rozvoja a etického podnikania. Zameriava sa predovšetkým, no nielen, na zavedenie a rozvoj nových procesov (v minulosti na centrá zdieľaných služieb, e-fakturáciu, e-procurement, moderný HR manažment s pod.)  Jeho cieľ je splnenie očakávaní zákazníkov a dosiahnutie cieľov, nie obľúbenosť u klientov. Kryptomeny prezentuje z pohľadu vlastnej skúsenosti, nie z hľadiska teórie.


Pavol Lupták

Pavol Lupták je kryptoanarchista a dobrovoľník so zameraním na technologický a spoločenský hacking.

Začal iniciatívu “Nepracujeme pre štát” (http://www.nepracujemeprestat.sk) ktorá zoskupuje všetky spoločnosti na Slovensku a v Českej republike, ktoré sa rozhodli nepracovať pre vládu a štátne inštitúcie.

Je tiež členom slávnej českej skupiny súčasného umenia “Ztohoven” (http://www.ztohoven.com) zodpovednej za mnohé mediálne protivládne projekty.

Je spoluzakladateľom hacker priestoru Progressbar (https://www.progressbar.sk) v Bratislave a priestorov Paralelní Polis (https://www.paralelnipolis.cz/en/) v Prahe, kde je zodpovedný za organizáciu medzinárodnej kryptoanarchistickej konferencie (http://hcpp.cz/), IT bezpečnosť a digitálne súkromie.

Je vlastníkom IT bezpečnostnej spoločnosti Nethemba s.r.o a Nethemba GmbH (https://www.nethemba.com) zameranej na penetračné testy a etické hackovanie. Má mnoho prestížnych bezpečnostných certifikátov. Aktuálne zakladá ďalšiu spoločnosť Satori s.r.o. (http://satori.sk/) zamerané na tvorbu digitálneho súčasného umenia založeného na firemnej identite.


Zuzana Motúzová

Zuzana Motúzová je podnikateľ a zakladajúci člen advokátskej kancelárie Motúzová & Lacko advokátska kancelária so sídlom v Bratislave.  Zuzana je expert na obchodné právo, právo informačných technológií a duševného vlastníctva a venuje sa aj právu súvisiacemu s technológiou blockchain a kryptomenám. Jej vášňou sú dizajnovanie zmlúv, obchodné stratégie, právo digitálneho súkromia, sloboda a nové technológie. Vo svojej prednáške sa chce zamerať na otázku legality, zdaňovania a používania kryptomien v aplikačnej praxi.


Andrej Cabaj

Andrej Cabaj ma vášeň v navrhovaní mechatronickych zariadení pre priemysel a riešení ťažko realizovatelných projektov. Do projektov zapája multidisciplinarne znalosti z oblasti mikroelektroniky, strojárstva, výrobných technológií, CAD/CAM spracovania vyrobných postupov pre CNC stroje a PVS. Samozrejosťou sú učtovné operácie s dôrazom na zahraničný obchod. Spoločným menovateľom je technológia blockchainu, kde vidí široké spektrum uplatnenia v oblasti autonómneho riadenia výrobných procesov.


Peter Buggie Bešina

Po takmer 15 rokoch strávených v bankovom sektore na rôznych IT pozíciach, som dospel k presvedčeniu, že táto cesta akou sa vydal finančný sektor, nie len technologicky, ale aj z pohľadu bezpečnosti a hlavne z pohľadu súkromia, nenachádza žiaden prienik v mojom myslení a postojoch o spoločnosti v ktorej chcem žiť a vychovávať svojich potomkov. Výsledkom je komplexné riešenie CDPAY, na jednoduchú akceptáciu kryptomien v bežnom biznise, chrániace z pohľadu bezpečnosti stranu obchodníkov a zároveň zabezpečuje súkromie koncovým používateľom služieb.

 

Podrobnosti

Dátum:
26. apríla 2018
Čas:
09:00 - 17:00
Cena:
47€

Miesto udalosti

Binarium
Staré grunty 18
Bratislava,
+ Google Map

Organizátor

Paralelná Polis
Email:
info@paralelnapolis.sk
Webstránka:
www.paralelnapolis.sk