Teória súkromia v Bitcoine

3,00

Kategória:

Popis

Pozrite si 10 minútovú upútavku:

Niektorí ľudia si myslia, že Bitcoin je anonymný. Iní ľudia si myslia, že Bitcoin nie je anonymný. Realita je, že Bitcoin je tak anonymný ako veľmi sa snažíme zanonymizovať.
Táto prednáška bude úvodom do anonymity v Bitcoine. Ako funguje blockchain analýza? Aké nástrahy nás čakajú pri snahe ochrániť svoje súkromie? Ako blockchain analýzu pokaziť? Ako sa vyhnúť únikom súkromia, ktoré nesúvisia s blockchainom?

Keďže ide o náročnú tému, teoretická časť je oddelená, aby sme mali dostatok času sa jej venovať. V budúcnosti sa chystá aj praktický workshop, ktorý tieto znalosti využije.

Na pochopenie nebudú potrebné hlboké znalosti fungovania Bitcoinu, potrebné veci budú vysvetlené na mieste (stačí ak viete, čo je to adresa a privátny kľúč). Nečakajte však, že sa budete pozerať na “to the moon” grafy, či obrázky mačiek. Odporúčame prísť svieži (odísť skôr z práce, ak sa dá, dať si prechádzku, kávičku, či Lions Mane).

Ak náhodou si myslíte, že “stačí použiť Monero”, tak na tejto prednáške sa dozviete aj ktoré z nástrah sú platné aj pre Monero a ktoré problémy vlastne Monero rieši a na úkor čoho.