Hacker Stories: Ako vykradnúť banku?

3,00

Kategória:

Popis

Záznam z prednášky: Hacker Stories: Ako vykradnúť banku?

Ďalšia prednáška zo série Hacker Stories! Tento raz sa zameriame na hackovanie bánk. Ľudia dávajú bankám úplnú dôveru a nechávajú v nich väčšinu svojho majetku. Ako sú však vaše peniaze v banke zabezpečené?

V tejto prednáške sa pozrieme na prípady hackerov, ktorí stáli za úspešnými útokmi na bankové systémy a získali tak signifikantné sumy. Priblížime si ich príbehy, postupy a tiež to, akým spôsobom boli vypátraní.

Hackovanie bankomatov, o ktorom Hollywood sníva už desiatky rokov – môže byť dnes skutočné? Uvedieme vás do príbehov hackovania bánk, bankomatov, kradnutia kárt.

Magnát kradnúci bankové karty z celého sveta, ktoré predáva na darknete a žiadna tajná služba ho nedokáže zatknúť? To všetko sa deje.

Temná stránka digitálneho sveta skrýva veľa fascinujúcich príbehov, ktoré sú nie len napínavé, ale môžu nás tiež veľa naučiť o digitálnej bezpečnosti, aj svete okolo nás.

Prednáša Mário Havel, nadšenec do kryptotechnológií a digitálnej bezpečnosti, člen Paralelnej Polis a predseda Slovak Students for Liberty.


Hacker Stories je séria prednášok, ktorá skúma temné zákutia internetu. Príbehy o hackeroch, únikoch dát, súkromí, hrozbách dnešného internetu. Formátom pre široké publikum približuje pozadie za známymi hackmi z posledných rokov, ktoré mali dopad na spoločnosť. Vysvetľuje nielen prečo a ako títo hackeri konali, ale aj ako sa im brániť.