Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Za blbosť do basy

11. februára 2020 19:00 - 22:00

3€ - 7€
Ľubomír v zložitom životnom období urobil niekoľko zásadných chýb a musel ísť do basy. Väzenie je paralelný svet s vlastným prostredím, hierarchiou, vzťahmi, ekonomikou, pravidlami a aj jazykom. Prešiel si “stredovekom” Ilavskej basy, “hotelom intercontinental” – rekonštruovaným Justičákom a “detskou basou” – otvoreným oddelením v Bratislave. Ľubomírovi po 109 dňoch prezidentka udelila milosť.
 
Ľubomír počas pobytu zaznamenával všetky podnety a z rukopisu vydáva knihu, ktorú chce poslať aj na MV SR, riaditeľovi ZVJS a riaditeľom všetkých ústavov na výkon trestu na Slovensku, aby zistili ako vyzerá tento šialený systém zvnútra a ako sa míňa svojmu poslaniu.
 
Ako vyzerá stará alebo zrekonštruovaná basa? Vedeli ste, že existuje otvorené oddelenie – basa bez mreží – ktorá vyzerá ako internát či robotnícka ubytovňa? Aký je režim? Ako sa správajú väzni, zamestnanci, “bachari” a ostatný personál? Akými pocitmi prechádza väzeň? Čo robí basu basou? Aké je tam jedlo? Ako tam funguje homosexualita? Čo násilie? Čo sa dá a nedá, keď ste zatvorení? Čo s tým množstvom času a obmedzenými životnými podmienkami? Je basa peklom na zemi, alebo sa dá z tohto zážitku odísť silnejší?
 
A aké pocity zažíva človek, keď nečakane dostane prezidentskú milosť a z basy ho doslova vykopnú?
 
Hosťom eventu bude Ľubomír Harmanovský, ktorému nedávno bola udelená prezidentská amnestia a popíše nám jeho príbeh “Za blbosť do basy”. Po prednáške nasleduje diskusia.

Lístky

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Lístky are not yet available

Podrobnosti

Dátum:
11. februára 2020
Čas:
19:00 - 22:00
Cena:
3€ - 7€
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://www.facebook.com/events/1033017913724138/

Miesto udalosti

Paralelná Polis – Institute/CryptoHub
Kominárska 3/C
Bratislava,
+ Google Map

Organizátor

Institute of Cryptoanarchy