Napísal Juraj Bednar

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Umenie a singularita – SingularityU Bratislava Chapter

28. januára 2019 18:00 - 20:30

V rámci ďalšej udalosti SingularityU Bratislava Chapter sa pozrieme na umenie. Téma spojenia umenia a technológií je rozsiahla, preto sa pokúsime vybrať pár zásadných tém pre prvú orientáciu. Umelci nie sú zviazaní vedeckými metódami a môžu počítať s „nemožným“, preto sa často viac o potenciálnom smerovaní technológií dozvieme od nich (napr. zo scifi literatúry) ako od vedcov. Umelecká tvorba pomáha pri vizualizácii abstraktných vízií budúcnosti, dizajn pracuje s budúcnosťou prakticky neustále a každodenná prítomnosť digitálnych technológií nám priniesla nečakané možnosti pre rozvoj kreativity. Okrem pohľadu umelcov na budúcnosť sa pozrieme aj na niekoľko príkladov z histórie technologického umenia a na pár ukážok konvergencií umenia, vedy a technológií v tvorbe súčasných umelcov. Čo nám umenie hovorí o tom, kam smerujú exponenciálne technológie, ako bude podľa umelcov vyzerať svet po technologickej singularite a kde všade sa prepájajú umenie a technológie nám povie Mária Rišková.

Mária Rišková sa po roku 2000 sa zapojila do viacerých iniciatív, ktoré sa kriticky venovali novým technológiám a médiám (Multiplace, New Media Nation). Prednášala na VUT Brno a VŠVU v Bratislave dejiny mediálneho umenia. V súčasnosti je riaditeľkou Slovenského centra dizajnu, kde iniciovala vznik zbierky multimédií múzea dizajnu.

Vstup je zdarma, ale odporúčame zakúpiť rezerváciu miesta, nakoľko počet miest je obmedzený. Na platbu je ako vždy možné použiť iba kryptomeny, ale je to jednoduché a radi vám s tým pomôžeme aj v kaviarni Bitcoin Coffee.

Podrobnosti

Dátum:
28. januára 2019
Čas:
18:00 - 20:30
Udalosť Kategória:
Webstránka:
https://paralelnapolis.sk/listky/

Miesto udalosti

Paralelná Polis
Kominárska 3/C
Bratislava,

Organizátor

Paralelná Polis
Email:
info@paralelnapolis.sk
Webstránka:
www.paralelnapolis.sk