Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Self-hosted meetup

12. septembra 2019 18:00 - 21:00

7€ - 10€

Veľké spoločnosti (ako napr Google) nám poskytujú rôzne cloudové služby (súbory, kalendár, kontakty, dokumenty formuláre…) výmenou za to, že nás špehujú. Je možné využívať podobné služby bez toho aby nás niekto špehoval? Ako sa to dá dosiahnuť?

Na úvod si vysvetlíme myšlienku self-hosted a ukážeme nejaké riešenia, potom bude nasledovať diskusia. Podiskutujeme na tieto témy: aký software a hardware môžeme využiť, skúsenosti, výhody/nevýhody…

Event je zameraný na ľudí, ktorí by sa chceli ochrániť od špehovania a pritom nestratiť tieto služby ale aj pre ľudí, ktorí to tak už robia a majú záujem sa podeliť. Tiež predstavíme projekt, ktorý by mal self-hosted cloud sprístupniť širšej skupine ľudí. Ak vás projekt zaujme, budete mať príležitosť sa k projektu pridať.

Pokiaľ používate niektoré self-hosted riešenia a chceli by ste sa podeliť aj formou krátkej prezentácie (10-15 minút) so screenshotmi/videom, prosím kontaktujte martin.habovstiak@paralelnapolis.sk so stručným popisom a screenshotmi/videami.

Zatiaľ plánované ukážky: Nextcloud, možno OnlyOffice, Node Red, Kuppalista, pár slov k LNP/BP (Lightning Network/Bitcoin) nodom. Hardware: Raspberry Pi, Renegade (Elite), Odroid H2

Lístky

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Lístky are no longer available

Podrobnosti

Dátum:
12. septembra 2019
Čas:
18:00 - 21:00
Cena:
7€ - 10€

Miesto udalosti

Paralelná Polis
Kominárska 3/C
Bratislava,

Organizátor

Martin Habovstiak
Email:
martin.habovstiak@paralelnapolis.sk
Webstránka:
https://ln-ask.me