Napísal ppadmin

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Moderné alternatívy štátneho súdnictva

11. decembra 2018 18:30 - 20:00

5EUR

Alternatívne riešenie sporov stúpa na popularite a to vďaka mnohým faktorom.
Už priebehu 30 dní je sporný prípad rozhodnutý kvalitne a odborným rozhodcom.
Nezávislosť rozhodcov je zaručená jednoduchým algoritmom, ktorý prideľuje prípady skutočne náhodne a bezpečne. Výber rozhodcu je verejne preskúmateľný.
Doručovanie písomností prebieha spoľahlivo a bezpečne v jednotkách minút.
Celý proces je neformálny, efektívny a zaručuje ľudský prístup.
Nad to všetko sú rozhodnutia právne vynutiteľné.

Dokázali sme behom 3 mesiacov vyriešiť všetky problémy, ktorými trpí štátne súdnictvo v civilných sporoch a priniesli sme funkčnú alternatívu, ktorá pomôže obchodným spoločnostiam a zároveň aj bežným ľuďom. Prídte sa dozvedieť, ako sme dokázali spojiť blockchain s právom a dokázali nahradiť už nefunkčné rozhodcovské súdy a spomalené štátne súdy jednoduchým algoritmom.

Pri prezentácii sa zameriame na rozhodcovské konanie a podpisovú politiku. Pri vytváraní služby sme pracovali s týmito zákonmi, ku ktorým sa v prezentácii dostaneme:

  • Arbitration Act 1996
  • Zákon č. 244/2002 Z. z. o rozhodcovskom konaní
  • Zákon č. 216/1994 Sb. o rozhodčím řízení a o výkonu rozhodčích nálezů
  • Zákon č. 272/2016 Z. z. o dôveryhodných službách pre elektronické transakcie na vnútornom trhu a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o dôveryhodných službách)
  • Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 910/2014 z 23. júla 2014 o elektronickej identifikácii a dôveryhodných službách pre elektronické transakcie na vnútornom trhu a o zrušení smernice 1999/93/ES

Prezentácia bude v slovenčine.

 

Upozorňujeme, že kapacita je obmedzená, preto odporúčame kúpiť lístky čo najskôr.

 

Kontaktná osoba eventu je Pavol Trávnik a v prípade otázok ho neváhajte kontaktovať na e-mailovej adrese pavol.travnik@protonmail.com

 

Rezervácia miesta za 5 EUR – platiť je možné výlučne kryptomenami Bitcoin, Litecoin a Monero.

 

V prípade, že nedisponujete kryptomenami je možné si lístok kúpiť pred začatím akcie na mieste, je však nutná registrácia z kapacitných dôvodov

 

Facebook event – link na prednášku na sieti facebook.

 

 

Speakers Profiles

Lukáš Steiniger

Part of his career he worked in international law firm and auction company what helped him to gain the necessary experience and knowledge for his future job. Today he specializes in the field of copyright and IT law. In addition, he participates in several successful projects as a business and legal advisor. Thanks to his experience and special talent, he is able to provide our clients with the best advice at international level and to support them in their business and other activities.

Matej Turjaník

Matej has an incredible enthusiasm for law and trade. Every single case he resolves with with the great looks and with the utmost detail. In STEINIGER | law firm, s.r.o. Matej works as a specialist in corporate law and financial issues in transactions. His great advantage are years of experience in a tax-audit company. At the same time, Matej enjoys the connection of law and modern technologies, especially with regard to blockchain and regulation of cryptocurrencies.

Pavol Trávnik

Pavol studied law both in Slovakia and Czechia. After graduation, Pavol has changed his professional interest into IT development in insurance and pharmacy companies. He described the definition of cryptocurrencies in Czech and Slovak civil law. His constant fascination by legal imperfection and anonymous cryptocurrencies lead him to explore and collect more examples of how to liberate himself and others by hacking the law.

 

 

Podrobnosti

Dátum:
11. decembra 2018
Čas:
18:30 - 20:00
Cena:
5EUR
Udalosť Značky:
,

Organizátor

Paralelná Polis
Email:
info@paralelnapolis.sk
Webstránka:
www.paralelnapolis.sk