Napísal dusky

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Missing Maps Mapathon: Lekári bez Hraníc

24. januára 17:00 - 20:00

Missing Maps mapathon je workshop dobrovoľníkov, ktorí vektorizujú polohopis zo satelitných snímok (remote mapping) pre potreby humanitárnej organizácie Lekári bez hraníc v tých krajinách, kde chýbajú mapy. Používajú pritom open source nástroje v prostredí OpenStreetMap. Výstupy z mapathonov následne pomáhajú lekárskym a logistickým tímom v postihnutých oblastiach pri rôznych krízových situáciách.

Missing maps mapathony na Slovensku organizuje neziskové združenie AMAVET 962 od mája 2017.

Workshop je spoplatnený 3 eurami a tie sa budú vyberať v hotovosti na mieste od 16:30. Organizátor potrebuje pokryť náklady spojené s prenájmom priestoru a z každej vstupenky odvedie 1 euro na darcovský systém Lekárov bez hraníc. Touto cestou chceme podporiť prácu dobrovoľníkov v teréne pri záchrane životov po celom svete.

Ak nemáte skúsenosti s digitálnym mapovaním, tak to vôbec nie je prekážka. Všetko sa naučíte na mieste. Po krátkom úvodnom školení budeme všetci spoločne mapovať. Je potrebné si priniesť vlastný notebook a odporúčame aj myš pre lepšiu vektorizáciu územia. Pokiaľ ešte nemáte účet na OpenStreetMap, vytvorte si ho.

Po skončení mapathonu sa budete môcť bližšie zoznámiť s kryptomenami – ako si založiť peňaženku, nakúpiť ich cez kryptoautomat, bezpečne uložiť a prakticky používať, napr. uhradiť skvelé nápoje a pochutiny v kaviarni.

Dobrovoľník, zaregistrovaný cez Eventbrite, má garantované miesto na mapathone. Príchod môžete vyjadriť aj vo Facebook udalosti, čím získate prehľad o ďalších účastníkoch.

Registrácia na podujatie: https://www.eventbrite.com/e/missing-maps-mapathon-bratislava-4-tickets-54161126387?aff=paralelnapolissk

Podrobnosti

Dátum:
24. januára
Čas:
17:00 - 20:00
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Paralelná Polis – Moon
Kominárska 3/C
Bratislava,