Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Demobit warm-up

25. januára 2019 19:00 - 22:00

| Umenie v Paralelnej Polis |
Do začiatku festivalu Demobit Resolution 2019 zostáva niekoľko dní. Príďte na prednáškovo-diskusný warm-up s demoscreeningom, ktorým bude sprevádzať Zden / Satori.

Počiatky demoscény v 80tych rokoch mali na svedomí crackeri počítačových hier prezentujúci svoju skupinu na začiatku cracknutej hry krátkou audio-vizuálnou ukážkou – demom. Časom sa tieto demá stali samostatnou súťažnou disciplínou a transformáciou počítačových zručností jednotlivcov alebo skupín do umeleckého diela pre väčšie publikum. Počas doby počítačov s extrémne malou výpočtovou kapacitou a inými technickými slabinami sa vyformovala subkultúra počítačového umenia, výrazná svojim designom.

Stále aktívny demoscéner Zden Hlinka je digitálny alchymista, využívajúci computer science engineering so špecifickým rukopisom, s ktorým tvorí rôzne formy experimentálneho digitálneho umenia. Jeho kooperácie počas 10 rokov zahŕňajú prácu pre rádio FM4, turné so Sofa Surfers, Trosky a Hooverphonic, Ars Poetica, jeho vizuály doprevádzal moderný tanec či klasickú hudbu, či rôzne mená DJov ako súčasť festivalov alebo klubových koncertov.
http://bio.zden.sk/

Viac info pre prihlásenie sa do súťaže:
https://www.scd.sk/?sutaze-sr-a-svet&sprava=medzinarodny-festival-audio-vizualneho-umenia-demobit-resolution-2019-vyzva-na-zapojenie-sa-do-sutaze

viac info, program, koncerty a semináre:
https://www.demobit.party
https://touchit.sk/demoscena-kreativni-priekopnici-digitalneho-umenia-a-komunitneho-prepojenia/211690

FB event https://www.facebook.com/events/2018688428229581/

 

Podrobnosti

Dátum:
25. januára 2019
Čas:
19:00 - 22:00
Udalosť Kategória:
Udalosť Značky:
, , , , , , ,

Miesto udalosti

Paralelná Polis
Kominárska 3/C
Bratislava,

Organizátor

Paralelná Polis
Email:
info@paralelnapolis.sk
Webstránka:
www.paralelnapolis.sk