Napísal Mario Havel

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Deepfakes | Syntetické médiá

19. septembra 2019 18:30 - 20:00

7€ - 10€

Syntetické médiá – výzva pre overovanie pôvodu a pravosti informácií

V poslednej dobe sme zaznamenali výrazný pokrok v rozvoji umelej inteligencie – máme k dispozícii nástroje schopné generovať fotorealistické ľudské tváre, zvieratá, objekty, či prírodné scenérie. Tieto nástroje sprístupnili širokej verejnosti možnosť manipulácie obrazu a zvuku, čím spochybnili doteraz funkčné metódy overovania pravdivosti audiovizuálnych informácií. Ako bude fungovať naša spoločnosť, keď nebude možné rozlíšiť realitu od fikcie? Aké postupy si budeme musieť osvojiť pri práci s vizuálnymi informáciami v budúcnosti?

Prípady synteticky vytvorených videí politikov, ktorí presvedčivo hovoria veci ktoré nikdy nepovedali, alebo fotorealistická databáza tvárí ľudí, čo nikdy neexistovali, vyvolávajú sporné názory na budúce využitie tejto technológie v médiách a podnecujú tak výskum nových prístupov k overeniu ich pôvodu / pravosti.
Prostredníctvom tejto prednášky sa okrem vzhľadu do problematiky deepfakes zoznámime aj s aktuálne najviac dostupnými nástrojmi na generovanie syntetického vizuálneho obsahu a ich možným kreatívnym využitím v rôznych odvetviach.

Lenka Hámošová je dizajnérka a vizuálna kritička, ktorá sa vo svojom výskume venuje otázke transparentnosti vizuálnej komunikácie a kreatívneho využitia umelej inteligencie. Píše a prednáša o súčasnej vizuálnej kultúre, dizajne a architektúre. Je spoluzakladateľkou československej platformy pre kritický a špekulatívny dizajn ALTTAB a spolupracuje s ďalšími zahraničnými iniciatívami ako napr. platformou pre štúdium vizuálnej kultúry Fresh Eye v Prahe či Hackers & Designers v Amsterdame.

Podporte Paralelnú Polis zakúpením vstupenky na túto prednášku. Cena vstupenky je 7€ a zakúpite ju na: https://paralelnapolis.sk/event/deepfakes-synteticke-media/

Ak však nemáte kryptomeny, nebojte sa prísť! Lístok si môžete kúpiť pred prednáškou na mieste. Stačí prísť včas a s nákupom lístku vám pomôžeme priamo v Paralelnej Polis.

Lístky

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Lístky are no longer available

Podrobnosti

Dátum:
19. septembra 2019
Čas:
18:30 - 20:00
Cena:
7€ - 10€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Paralelná Polis
Kominárska 3/C
Bratislava,
+ Google Map

Organizátor

Paralelná Polis
Email:
info@paralelnapolis.sk
Webstránka:
www.paralelnapolis.sk