Napísal Mario Havel

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Deepfakes | Syntetické médiá

19. septembra 18:30 - 20:00

7€ - 10€

Syntetické médiá – výzva pre overovanie pôvodu a pravosti informácií

V poslednej dobe sme zaznamenali výrazný pokrok v rozvoji umelej inteligencie – máme k dispozícii nástroje schopné generovať fotorealistické ľudské tváre, zvieratá, objekty, či prírodné scenérie. Tieto nástroje sprístupnili širokej verejnosti možnosť manipulácie obrazu a zvuku, čím spochybnili doteraz funkčné metódy overovania pravdivosti audiovizuálnych informácií. Ako bude fungovať naša spoločnosť, keď nebude možné rozlíšiť realitu od fikcie? Aké postupy si budeme musieť osvojiť pri práci s vizuálnymi informáciami v budúcnosti?

Prípady synteticky vytvorených videí politikov, ktorí presvedčivo hovoria veci ktoré nikdy nepovedali, alebo fotorealistická databáza tvárí ľudí, čo nikdy neexistovali, vyvolávajú sporné názory na budúce využitie tejto technológie v médiách a podnecujú tak výskum nových prístupov k overeniu ich pôvodu / pravosti.
Prostredníctvom tejto prednášky sa okrem vzhľadu do problematiky deepfakes zoznámime aj s aktuálne najviac dostupnými nástrojmi na generovanie syntetického vizuálneho obsahu a ich možným kreatívnym využitím v rôznych odvetviach.

Lenka Hámošová je dizajnérka a vizuálna kritička, ktorá sa vo svojom výskume venuje otázke transparentnosti vizuálnej komunikácie a kreatívneho využitia umelej inteligencie. Píše a prednáša o súčasnej vizuálnej kultúre, dizajne a architektúre. Je spoluzakladateľkou československej platformy pre kritický a špekulatívny dizajn ALTTAB a spolupracuje s ďalšími zahraničnými iniciatívami ako napr. platformou pre štúdium vizuálnej kultúry Fresh Eye v Prahe či Hackers & Designers v Amsterdame.

Podporte Paralelnú Polis zakúpením vstupenky na túto prednášku. Cena vstupenky je 7€ a zakúpite ju na: https://paralelnapolis.sk/event/deepfakes-synteticke-media/

Ak však nemáte kryptomeny, nebojte sa prísť! Lístok si môžete kúpiť pred prednáškou na mieste. Stačí prísť včas a s nákupom lístku vám pomôžeme priamo v Paralelnej Polis.

Vstupenky

Tickets are not available as this udalosť has passed.

Podrobnosti

Dátum:
19. septembra
Čas:
18:30 - 20:00
Cena:
7€ - 10€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Paralelná Polis
Kominárska 3/C
Bratislava,
+ Google Map

Organizátor

Paralelná Polis
Email:
info@paralelnapolis.sk
Webstránka:
www.paralelnapolis.sk