Napísal dusky

Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Enviro Meetup: Agrorevolúcia

24. septembra 2019 18:00 - 20:30

7€ - 9€

Populácia sveta rastie každým rokom, a to najmä v mestách. Preto je potrebné hľadať stále efektívnejšie spôsoby produkcie potravín, pričom nezanedbateľným aspektom je aj dopad na životné prostredie a trvalá udržateľnosť takejto produkcie. Nehovoriac o potrebe produkcie kvalitných a vhodných druhov potravín pre moderného človeka.

 

V tomto smere zažíva svete určitú revolúcie a do mestského prostredia prichádzajú nové spôsoby pestovania zeleniny.

 

Poznáte rozdiel medzi hydropóniu, aquapóniou či aeropóniou?

Aké su ich výhody a nevýhody?

Aké druhy zeleniny vieme pestovať týmito novými metódami?

Ako náročné je takúto farmu postaviť a prevádzkovať?

Prečo sa vlastne jedná o revolučné spôsoby pestovania?

 

Nie len na tieto otázky budú prednášať a diskutovať s Vami páni z prvej mestskej aquaponickej vertikálnej farmy na pestovanie zeleniny, byliniek a mikrozeleniny na Slovensku, priamo v Bratislave, ktorá využíva vlastne vyvinuté systémy pestovania, automatizácie a prináša tak budúcnosť do oblasti poľnohospodárstva. Ich spôsob pestovania formou aquapónie v spojení s modernými prvkami automatizácie a najnovšími technológiami je šetrný voči životnému prostrediu, šetrí vodu ako aj iné zdroje a je tak trvalo udržateľným zdrojom kvalitných a výživných potravín. Zelenina rastie v ideálnych podmienkach, pod neustálou kontrolou, za použitia najmodernejších technológií, organických semien a v uzavretom ekosystéme, kde spolu nažívajú v symbióze ryby a rastliny.

 

Prídite navštívať prvú zo série prednášok a diskusií na túto tému a môžete okrem toho ochutnať aj zeleniny, bylinky a mikrozeleninu, ktorá vyrástla v takomto aquaponickom systéme.

 

BIO – Filip Toška

CEO Hausnatura

Spoluzakladateľ spoločnosti HAUSNATURA a prvej slovenskej mestskej vertikálnej farmy na pestovanie zeleniny aquaponickou metódou. Aquapónií a pestovaniu rastlín v spojení s modernými technológiami sa venuje už viac ako 7 rokov, pričom za tento čas vyvinul vlastný systém efektívneho pestovania zeleniny a automatizácie fungovania modernej farmy. Filip so svojím tímom prináša na Slovensko inovácie a budúcnosť do oblasti poľnohospodárstva a agro-technológií.

 

BIO – Lukáš Steiniger

CFO Hausnatura

Spoluzakladateľ spoločnosti HAUSNATURA a právnik špecializujúci sa na oblasť obchodu a technológií. Vďaka jeho skúsenostiam a osobitnému talentu pre spojenie, biznisu, práva a technológií sa podieľa na projekte Hausnatura v pozícii finančného riaditeľa, pričom zároveň rieši hlavnú stratégiu predaja a negociácie obchodných partnerov. 

Lístky

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Lístky are no longer available

Podrobnosti

Dátum:
24. septembra 2019
Čas:
18:00 - 20:30
Cena:
7€ - 9€
Udalosť Kategória:

Miesto udalosti

Paralelná Polis – Institute/CryptoHub
Kominárska 3/C
Bratislava,

Organizátor

Institute of Cryptoanarchy